TOP IRYDOTOMIA LASEROWA SECRETS

Top irydotomia laserowa Secrets

Top irydotomia laserowa Secrets

Blog Article

Od ponad ten lat pracuje w branży związanej z korekcją wzroku jako optometrysta pracujący w gabinecie. Pomaga pacjentom przeprowadzając badania wad refrakcji, dobierając okulary oraz soczewki kontaktowe.

wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. Pojawia się czasem w pierwszej godzinie po zabiegu, ale przeważnie jest przemijający.

Irydotomia laserowa jest zabiegiem wytworzenia otworu w obwodowej tęczówce w oku z jaskrą zamkniętego kąta. Otwór ten tworzy "przetokę" pomiędzy komorą tylną oka, gdzie produkowana jest ciecz wodnista, a komorą przednią gdzie ta ciecz wypływa. Zabieg stosowany jest najczęściej z powodu budowy oka, jego wąskiej przestrzeni w komorze przedniej powodującej jaskrę zamkniętego kąta przesączania. Często powodem do jego wykonania jest przebyty ostry atak jaskry. Inną postacią neuropatii jaskrowej, w której wykonywana jest irydotomia jest jaskra barwnikowa.

Irydotomia laserowa jest podstawowym zabiegiem w leczeniu jaskry. Do takiego zabiegu pacjent musi być odpowiednio zakwalifikowany, co jest możliwe dopiero po wykonaniu dokładnych i kompleksowych badań specjalistycznych. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do irydotomii laserowej? Jak przebiega 10 zabieg?

Irydotomia jest zabiegiem wykonywanym za pomocą lasera stosowanym w leczeniu pewnych postaci jaskry.

Takie nadciśnienie jest przyczyną ucisku na włókna nerwowe i ich stopniowego zaniku. W efekcie początkowo dochodzi do upośledzenia widzenia obwodowego, a następnie nawet check here do utraty wzroku.

Irydotomia laserowa to bezpieczny i skuteczny zabieg mający na celu ułatwienie cyrkulacji cieczy wodnistej w oku, stabilizację ciśnienia wewnątrzgałkowego i zabezpieczenie pacjenta przed zamknięciem kąta przesączania, które może prowadzić do upośledzenia widzenia i ślepoty.

W zależności od przypadku do wykonania irydotomii potrzeba od kilku, kilkunastu do nawet kilkudziesięciu „strzałów”. W nielicznych przypadkach zabieg dzieli się na dwie fazy.

Nie wymaga Twojego szczególnego przygotowania i zwykle jest zabiegiem z kategorii chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że jeszcze tej samej doby po laseroterapii możesz wrócić do domu. 

Przy użyciu nowoczesnego lasera dokonuje nacięcia tęczówki. Czas trwania zabiegu nie przekracza 10 minut, sam zabieg jest bezbolesny.

Irydotomia laserowa pozwala na uzyskanie lepszej kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego w przebiegu jaskry zamkniętego lub zamykającego się kąta. Chorzy z tym schorzeniem narażeni są na utratę wzroku wskutek uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Przed wykonaniem irydotomii konieczne jest wykonanie badania okulistycznego aby ocenić indywidualne cechy gałki ocznej a zwłaszcza tęczówkę i jej strukturę oraz stan wybarwienia 

Dzięki irydotomii laserowej możliwe jest udrożnienie naczyń, poprzez które powinien krążyć płyn wewnątrzgałkowy. Na czym dokładnie polega ta procedura? Sprawdź w naszym poradniku.

W irydotomii laserowej zastosowanie znajdują lasery argonowe i neodymowe YAG. Najczęściej jednak zabieg przeprowadza się przy pomocy lasera neodymowego Nd:YAG, o długości fali 1064nm. Skoncentrowana energia lasera powoduje fotodysrupcję tkanek, czyli ich miejscowe przecięcie i zniszczenie.

Report this page